Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden Bir Web Sitesine İhtiyacınız Var
#1
Zaten bir Facebook sayfam var, Instagram hesabım da var, web sitesine niye ihtiyaç duyayım dediğinizi duyar gibiyiz.
Birçok küçük işletme sahibinin aklında bu soru var. Bu soru dijital pazarlama, sosyal medya veya web sitesi tasarımı ile uğraşan herkese sık sık soruluyor.
  
Temelde küçük işletme terimini kullanmamızın nedeni, kârlı ve büyük bir şirket olmaya geçişte sosyal güvenilirliğin hayati bir rol oynamasıdır. Ve bir web sitesine sahip olmak, sosyal güvenilirliğin hayati kaynaklarından biridir.
 
 
İyi bir web sitesiyle birlikte gelen birçok başka şey de var. Bu nedenle, hedef kitlenizden daha fazla trafik ve satış çekmekle ilgileniyorsanız, bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.
 
 
Konuyla ilgilenmeyenler için! Lütfen gelecek yıl, arkadaşlarınızın işletme web sitelerinin yardımıyla nasıl para kazandıklarını gördüğünüzde tekrar gelin.
 
 
Neden Bir Web Sitesi Tasarımı Yaptırmanız Gereklidir?
 
 
Basit cevap, web siteleri iş, satış, potansiyel müşteri oluşturmanıza ve ayrıca marka değerinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Müşterilerin nezdinde güvenilirliğin artmasına yardımcı olur ve işletmelerin hizmetlerini hedef kitleye göstermesine yardımcı olur.
 
 
İşletmeniz her gün saat 18:00’da kapanabilir ve sabah 09:00’da açılabilir, böylece işinizle ilgili bilgi almak veya soru sormak isteyebilecek kişilere 15 saat bilgi verememiş olursunuz. Ama web siteniz işletmenizi tanıtmak ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize tanıtmak için yılın 365 günü 24/7 yayında olacaktır.
 
 
Tüketicilerin% 40'ı İnternet'te var olmayan bir işletmeye güvenmiyor!
 
 
Web siteniz pazarlama varlığınızdır çünkü modern bir dünyada yaşıyoruz. Dünya nüfusu her gün ortalama 3.5 saatini Internet’te geçiriyor.
Bir iş hakkında düşünmek veya bir işletme hakkında araştırma yapmak için isteyen insanlar, çoğu durumda web sitesi olmayan işletmeleri yeterince güvenilir bulamıyor.
 
 
Web sitesi gelirinizi ve kazanç dönüşüm oranınızı artırır
 
 
Dijital dönüşüm çağında, hazır site yapıcı sistemleri hatta bedava web sitesi yapan siteleri kullanarak, web sitenizi çok ucuza hatta bedavaya yapabilirsiniz, ancak ilerleyen zamanlarda size çok daha fazla dezavantaj getirir. Çok ucuz veya bedava yerine, yine fazla olmayan bütçelerle, çok fazla yatırım yapmadan arama motoru için optimize edilmiş bir profesyonel web sitesi ile gelecekte binlerce müşteri bulabilirsiniz. Kurumsal bir web sitesi hizmetlerinizi veya ürünlerinizi tanıtmak için daha geniş bir kitleye hitap etmenizi sağlayacaktır. Web sitesinin kalitesi, genellikle içinde bulunduğunuz sektörden bağımsız olarak potansiyel müşterilerin satın alma kararlarını ve alışverişi etkiler.
 
 
Web sitesi işletmelere güvenilirlik katar
 
 
Müşterilerinize işinizi ciddiye aldığınızı göstermek istiyorsanız, profesyonel bir web sitesine yatırım yapmak en iyisidir. Mobil kullanıcıların % 50'sinden fazlasının akıllı telefonlarını kullanarak yeni bir işletme veya ürün bulabildiği bu çağda, profesyonelce yapılmış bir web sitenizin olmaması firma itibarınıza oldukça fazla zarar verecektir.
 
 
Bir ankete göre, internet tüketicilerinin% 75'i bir kuruluşu web sitesinin tasarımına göre değerlendiriyor. Sonuçta insanlar güvenebilecekleri bir işletmeye yatırım yapmak isterler ve web sitesi bu bağlantının temel taşıdır.
 
 
İyi bir web sitesi, arama sonuçlarında büyük markalara karşı kazanabilir
 
 
Bir web sitesinin size sektörünüzdeki devlerle rekabet etmek için iyi bir fırsat sunduğunun farkında mısınız? Optimize edilmiş bir web sitesine sahip olursanız, arama sonuçlarında daha yüksek yerlere çıkarsınız ve doğru anda doğru yerde olursunuz.
 
 
Web sitenizi doğru anahtar kelimelerle optimize etmek, web sitenize gelen trafiği artıracak ve müşteri çekmenizi etkileyecektir. Bu optimizasyon işlemleri SEO dediğimiz analiz, geri bildirim ve incelemelerdir. Sektörünüzdeki en büyük fırsat, arama sonuçları listesinde lider bir rol almaktır. Bu nedenle, çevrimiçi görünürlüğe sahip değilseniz, müşterilere sizden büyük markalardan satın almamaları için nedenler sunmuyorsunuz.
 
 
Tekliflerinizi ve indirimlerinizi sergileyin
 
 
Hedef kitlenin markanızla ilk temasının bir web sitesi olduğu bir kez daha vurgulamak istiyoruz. İşinizi nasıl yürüteceğinizden siz sorumlu olduğunuz için web sitenize örnek dökümanlar, kısa video dersleri veya indirmek için PDF kılavuzları da ekleyebilirsiniz.
 
 
Ayrıca promosyonlarınızı, indirimlerinizi, kampanyalarınızı, derecelendirmelerinizi, dolayısı ile ziyaretçilerinize güven verecek tüm özellikleri web sitenizde sergilemenizi öneririz. Bu, tüketicilerin web sitesinde geçirdikleri toplam süreyi artırır ve sizinle iletişime geçme kararlarını etkileyebilir.
 
 
Tüm rakiplerinizin zaten bir web sitesi var
 
 
Bu kulağa garip gelebilir, ancak büyük bir anlam ifade ediyor. Bu işte yalnız değilsin. Binlerce işletme şimdi sizin sunduğunuz ürün ve hizmetleri sunuyor ve bunların çoğunun zaten kendi web siteleri mevcuttur veya en yakın zamanda yaptıracaklardır.
 
 
İyi bir web sitesine sahip işletmeler piyasada daha güvenilir göründüler, ürünlerini veya hizmetlerini zaten sergilediler ve Google aramalarından kazanç sağladılar.
 
 
Güzel bir web sitesi nasıl yaptırılır?
Dumanlı Web Tasarım 1998 yılından beri web siteleri yapmaktadır ve Internet pazarlarının nasıl değişim geçirdiklerine birebir tanık olmuştur. Web tasarımcılarımız, grafikerlerimiz, programcılarımız, geliştiricilerimiz tarafından tasarlanan web siteleri sadece güzel olmakla kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerinizin dönüşümünü de artırır.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi