Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Backlink ve Seo Nedir ?
#1
Arama motoru optimizasyonu çalışmasının alt kollarından biri backlink alımıdır. Backlink nedir? Öne çıkarılmak istenin bir site için kaliteli, uzun yıllar yayında kalmış farklı bir web sitesinden link çıkışı satın alma işlemidir. Dış SEO çalışması olarak da bilinir ve oldukça önemli bir işlemdir. Kaliteli olmayan bir siteden link alınması sitenin güvenirliğini azaltır. Bu yüzden mutlaka araştırma yapılıp backlink alınması gerekir. Farklı sitelerden kalitesiz link alımları siteye zarar verir ve arama motorlarında geride çıkmasına neden olur. Link alımı yapılmadan önce Ahrefs gibi sitelerin analizini yapan sistemlerini kullanmak gerekir. Bu sistemlerde sitelerin kalitesi, link çıkışları, güvenilirlik ortalamaları sunulmaktadır. Sistemde çıkan ortalamalar ne kadar yüksekse site güvenirliği o kadar fazladır. Bu sitelerden alınan backlinkler sayesinde web siteleri üst sıralara çıkar. 
Backlink Hangi Sitelerden Alınmalıdır?
Doğal olarak alınan backlinkler web sitelerinin görünürlüğünü ve güvenilirliğini artırmaktadır. Farklı sitelerden alınan kaliteli referanslar sayesinde web siteleri aramalarda ilk sıralamalara gelir. Bu yüzden backlink satın al ya da backlink hizmeti satın al paketleri ile web site sahiplerine avantajlar sağlanıyor. Toplu olarak backlink satın alınması sitelerin hızlı görünürlüğünü almasına yardımcı olmaktadır. 
Backlink alınırken doğal yöntemler izlenmelidir. Silinmeyen dofollow link alımı yapılması web sitesinin uzun süre ilk sırada kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda link alınacak site ile backlink satın al hizmetinin aynı içerik türünde olması web sitelerinin hızlı bir şekilde yükselmesini sağlar. Backlink satın alma işlemlerinde aynı zamanda sosyal medya tarafından da desteklenmesi gerekir. Böylece doğal referans olarak görüldüğü için arama motorları için güvenilir site olma özelliğini yansıtır. Güvenilir siteler hangileri araştırıldığında daha çok gazeteler, arama motorlarında uzun süre ilk sırada yer alan siteler yer almaktadır. Backlink satın al hizmetleri dahilinde bu siteler yer almaktadır.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi