Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yangın Tesisatı Otomatik Kontrol Elemanları
#1
Yangın algılama sistemlerinde yıllık periyodik bakım yapmak önem arzetmektedir. Bakım yapmak genelde sistemde çalışan optik duman dedektörlerin hücrelerine giren toz partükürlerinin temizlenmesi işidir. Toz giren dedektör sistemin yalancı alarmlar vermesine yol açar. Bakım yapılmayan sistemler işlevini kaybeder ve sistem genelde off duruma alınır. Binaların insan trafiğine göre bakım periyotu belirlenir. Örneğin hastanelerde aşırı derecede insan trafiği olduğundan dolayı 3 ayda bir periyodik bakım yapmak uygun olacaktır. Fabrika vb. gibi çok kirli tozlu alanlar içinde sık periyodik bakım yapmak elzemdir. Daha az insan trafiği olan genel anlamda ofis gibi temiz çalışma ortamı olan binalarda plaza vb. gibi yılda 2 periyot bakım yapmak yeterli olacaktır. Yapılacak bakım binalarda tesis edilen yangın algılama sisteminin kalitesine de bağlıdır. Örneğin dedektör iç yapısı (hücre yapısı) ve dedektör haznesinde kullanılan malzemenin plastik kalitesine doğrudan bağlıdır. Antistatik bir malzemeden üretilmişse toz partükülleri hücreye daha az yapışır ve duman dedektörü daha geç kirlenir. Aspek Mühendislik uzun yıllardır değişik marka ve modellerdeki yangın algılama ve ihbar sistemlerinin bayilik ve teknik servis hizmetini yapmıştır. Bu nedenle portföyünde çok sayıda yangın sistemine teknik destek ve yedek parça sağlayabilecek bilgi,beceri ve ürün bulunmaktadır. Öyle ki bu kapsamda operasyonel kabiliyeti olan nadir Mühendislik firmaları arasındadır. Servis hizmeti verdiğimiz ‘Yangın Algılama Sistemleri’ markalarını sıralayacak olursak GST, MAVİLİ, MAXLOGİC, COOPER, HOCHİKİ, DEDECTOMAT, SİEMENS, GLOBAL, FİNDER, BOSCH, ESSER, HONEYWELL, ARITECH, KİLSEN, ZİTON, APOLLO , TELETEK, TELEDATA, TEKNİM, ALFAMAX, KOFEM, SYSTEMSENSOR, LST, KENTEC , SİMPLEX.
 
Elektronik araç ve gereçlerin bulunduğu mekanlarda özellikle kapalı alanlarda ve araçlarda gerekli olan yangın söndürme sistemleri günümüzde teknolojinin de katkısı ile yangın alarm sistemleri ile bütünleşerek otomasyonlu hale geldi. Yangın alarm sistemleri bakımı ve onarımı düzenli olarak yapılmalı ve bu sistemlerin çalışır olması kontrol edilmelidir. Yangın algılama sistemi kontrolü yapılarak sistemde herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilerek varsa sorunlar giderilmeli ve sistemi aktif olarak çalışır hale getirilmelidir. Yangın söndürme sistemleri elektronik kaynaklı kaçaklarda oldukça etkili bir sonuç vermektedir. Bu yüzden yangın söndürme sistemlerinin aktif olarak çalışır durumda olduğuna özen gösterilmelidir. Yangın söndürme sistemleri periyodik kontrol ve bakımı düzenli olarak yapılarak koruyucu etkisi arttırılır. Firmamız bu konuda size daima üst düzey güvenlik sağlamak adına yangın tesisatı periyodik kontrol yaparak ihtiyacınız olan hizmetleri sizlere sunmaktadır. 
Araçların kaza ve benzer durumlarda orijinal çıkma parça ihtiyacı oluşur. Bu ihtiyaçları gidermek için takılan parçanın orijinal olması büyük önem taşır. Çünkü aracın parçalarının birbiri ile uyumlu olması diğer parçaların da çalışma sistemini etkiler. Bu yüzden FİAT çıkma yedek parça ihtiyaçlarınız ve Ford çıkma yedek parça taleplerinizi yine firmamız üzerinden kısa süre içinde çözüme ulaştırmanız mümkündür. İlgili markalara ait pek çok aracın çıkma orijinal yedek parçasını sizler için bulundurmaktayız. Araçlarımız için orijinal parçaların önemini biliyor ve bu yüzden sizlere orijinal araç yedek parçaları konusunda hizmet sunuyoruz. Aracınızın bilgilerini bizlerle paylaştığınızda kısa süre içinde ilgili ürün hakkında bilgi alabilirsiniz. Araç yedek parçaları ile ilgili pek çok aklınıza takılan soruları bizimle paylaşarak ihtiyacınız olan ürüne kısa süre içinde erişmeniz mümkündür. Siz de hemen bu ürünlere ulaşmak için bizi arayabilirsiniz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi